10 трикови што ќе им го олеснат животот на сите уморни родители

10 трикови што ќе им го олеснат животот на сите уморни родители

Луѓето обично велат дека мрзеливоста е двигател на напредокот. Но, ако сакате да видите навистина иновативни луѓе, погледнете ги родителите на децата. Тие знаат многу начини како да заштедат време и нерви. Во продолжение погледнете ги овие трикови што може да го олеснат животот на секој родител.


1. Ставете вреќи за ѓубре на дното на базенот за водата да се загрее побрзо

10 трикови што ќе им го олеснат животот на сите уморни родители

2. Купете капачиња за паста за заби и вашите деца ќе сакаат да ги мијат забите

10 трикови што ќе им го олеснат животот на сите уморни родители

3. Трик кога сте на пат: ставете пелена во нокширот за да го исчистите полесно

10 трикови што ќе им го олеснат животот на сите уморни родители

4. Ставете лента на играчките за да ја намалите јачината на звукот

10 трикови што ќе им го олеснат животот на сите уморни родители

5. Сега знаете како брзо и лесно да изградите снежна тврдина во зима

10 трикови што ќе им го олеснат животот на сите уморни родители

6. Ставете ги чорапите во вреќичка за перење за да не се изгубат во „црната дупка“ на машината за перење

10 трикови што ќе им го олеснат животот на сите уморни родители

7. Вашите деца веројатно цртаат на ѕидовите со мрсни боички. Ставете малку сода бикарбона директно на дамката за да ја извадите

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Momming On Purpose (@mommingonpurpose) on

8. Ставете замрзнат сунѓер во торбичката со храна за да биде свежа

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rachel Miller (@1crazyhousetips) on

9. Ставете ги играчките за капење на вашето бебе во мали корпи за да му биде поудобно додека игра

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Baby Feeding & Parenting Wins (@itsykids) on

10. Не фрлајте го стариот кревет – направете го место за креативност

10 трикови што ќе им го олеснат животот на сите уморни родители

Прочитајте кои се 10-те грешки што речиси сите родители несвесно ги прават.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар