10 нешта кои имаат моќ да го возбудат секој маж во секое време

10 нешта кои имаат моќ да го возбудат секој маж во секое време

Погледнете ги следниве 10 нешта кои имаат неверојатна моќ кога станува збор за возбудување на мажите. Поради некоја причина, тие едноставно не можат да им одолеат. Токму затоа запомнете ги и искористете ги следен пат кога ќе имате шанса. Ви гарантираме дека нема да зажалите.

10-neshta-koi-imaat-mokj-da-go-vozbudat-sekoj-mazh-vo-sekoe-vreme-www.kafepauza.mk

1. Неговата омилена песна – Воопшто не е важно за која песна станува збор, ако знаете која му е омилена тогаш без сомнение имате ас во вашиот ракав.

2. Траги од вашиот парфем – Без разлика каде и кога ќе го почувствува вашиот парфем, тој веднаш ќе повика секси мисли за вас во неговиот ум. Дури и да го помириса на друга жена која сосема случајно поминала покрај него…

3. Сопствениот гол одраз во огледало – Верувале или не, самиот факт дека неговото тело е голо веднаш ќе ја зголеми неговата возбуда, особено ако има добро мислење за својот изглед.

4. Црвен фустан – Не за џабе се вели дека црвената боја е бојата на љубовта. Дури и студиите докажале дека оваа боја најмногу влијае врз сексуалното расположение.

5. Скокоткање во кревет – Скокоткањето е еден од најчестите фетиши кои многу брзо може да ве опушти и расположи.

6. Гребење на неговиот грб – Станува збор за уште еден фетиш кој исклучително многу ги возбудува мажите.

7. Чиста постелнина – Едно британско истражување открило дека и жените и мажите се возбудуваат повеќе кога се на чиста постелнина.

8. Страв – Да се разбереме, самиот страв кај малкумина предизвикува возбудување, но бидејќи станува збор за физиолошка реакција која е многу слична на онаа предизвикана од возбудата, многу малку е потребно за тој да се замени со неа.

9. Неговата кошула на вашето тело – Поради некоја сè уште непозната причина, мажите обожаваат кога на вашето тело се наоѓа нивната кошула. Уште повеќе ако тоа се случува веднаш по утринското будење, додека вашата коса е бушава…

10. Свирење на музички инструмент – Музичарите се секси. Токму затоа и свирењето на каков било музички инструмент може веднаш да го пробуди неговото интересирање за вас.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар