10 идеи за тетоважи за парови

Врската можеби нема да трае засекогаш, но тетоважата сигурно ќе трае. Тетовирањето иницијали од партнерот е ризичен потег, но за среќа, постојат многу креативни тетоважи за парови кои не содржат иницијали. Тетоважите за парови не се ограничени само на тетовирање срца или тетовирање на датумот на вашата годишнина со римски броеви. Секое заедничко сеќавање, хоби или страст можете да го претворите во интересен дизајн што секогаш ќе ве потсетува на вашиот партнер. Погледнете неколку креативни идеи како да направите заедничка тетоважа.

1. Нешто што ќе ве потсетува на првиот состанок

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Andrew Irons (@andrewirons) on

2. Оддавање почит на ликот што двајцата го сакате

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ritual Polanco (@ritualpolanco) on

3. Симбол што ја отсликува вашата врска

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ᴍᴀʀʏʟᴀɴᴅ ᴡᴇᴅᴅɪɴɢ ᴘʟᴀɴɴᴇʀ (@jessalbinsevents) on

4. Класичен мотив

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ℳ (@mirianasart) on

5. Нешто на значајно место

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Handpoke Tattoos. Brighton. (@european.son.420) on

6. Потсетници на ветувањата што сте ги дале еден на друг

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Official Page Of Scissorscut (@smsludhiana) on

7. Два елементи што се во интеракција

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FRANKIE PRICE (@unusual.commodity) on

8. Комплементарни симболи

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sunny (@sunnymytattoo) on

9. Дизајни што се доволно слични, но сепак различни

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessica (@jesswallace_tattoos) on

10. Нешто што претставува заеднички интерес

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tattoo Art (@o_tattooing) on


Во случај тетоважата да трае подолго од вашата врска, погледнете ги овие креативно прекриени тетоважи од бивши партнери што ќе ве инспирираат да ја редизајнирате вашата тетоважа.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар