10 едноставни и одлични саботни фризури кои можете да ги пробате за вечерашното излегување - Part 2

10 едноставни и одлични саботни фризури кои можете да ги пробате за вечерашното излегување

6. Растурен боб

(6) 10 едноставни и одлични саботни фризури кои можете да ги пробате за вечерашното излегување

Оваа фризура одлично стои и на кратка и на средна коса. Доколку вашиот стил е женствен, едноставен и елегантен тогаш оваа фризура соодветно ќе ви одговара.

7. Долга и права коса

(7) 10 едноставни и одлични саботни фризури кои можете да ги пробате за вечерашното излегување

Со оваа фризура никогаш нема да згрешите доколку сакате да делувате елегантно и средено. За дополнителен ефект, додадете препарати за коса кои ќе предизвикаат таа да сјае.

8. Опуштена странична плетенка

(8) 10 едноставни и одлични саботни фризури кои можете да ги пробате за вечерашното излегување

Доколку имате густа и непослушна коса, ова е можеби најдобрата фризура со која можете да ја доведете во ред. Таа истовремено и ќе ја смири вашата коса, но и ќе го истакне вашето прекрасно лице.

9. Секси лента за коса

(9) 10 едноставни и одлични саботни фризури кои можете да ги пробате за вечерашното излегување

Со оваа фризура вие ќе изгледате неодоливо и секси. Сè што треба да направите е да ја испеглате вашата коса, а потоа со тапирање да ја поткренете малку нагоре. Откако ќе завршите зацврстете ја со лак за коса и додадете лента која ќе ви даде младолик и романтичен изглед.

10. Формална пунџа

(10) 10 едноставни и одлични саботни фризури кои можете да ги пробате за вечерашното излегување

И покрај тоа што делува малку поформално, таа дефинитивно може да се носи и на вечерна забава. Вие со оваа фризура ќе изгледате префинето, но и секси.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар