Животни урнебесно реагираат на смешни звуци и путер од кикирики

Животни урнебесно реагираат на смешни звуци и путер од кикирики

Белинда Ричардс од Мелбурн Австралија навистина ужива во својата работа. Таа фотографира животни откако ќе им направи смешни звуци и ќе им даде путер од кикирики. Според неа, нивните погледи се толку човеколики што таа не може да престане да се смее. Погледнете дел од нејзината серија фотографии што сè уште е во тек и подгответе се за смеа до солзи!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар