Живот покрај Медитеранот

Живот покрај Медитеранот

Медитеранот го опфаќа регионот околу Средоземното Море и се протега на три конетиненти: Европа, Африка и Азија. Спојот на медитеранска клима и архитектура прави Медитеранот да биде една од најпосакуваните дестинации за патување.

Живот покрај Медитеранот

Скијатос, Грција

Живот покрај Медитеранот

Санторини, Грција

Живот покрај Медитеранот

Пафос, Кипар

Живот покрај Медитеранот

Кос, Грција

Живот покрај Медитеранот

Коста Бланка, Шпанија

Живот покрај Медитеранот

Рота, Шпанија

Живот покрај Медитеранот

Ница, Франција

Живот покрај Медитеранот

Бијариц, Франција

Живот покрај Медитеранот

Кан, Франција

Живот покрај Медитеранот

Скопелос, Грција

Живот покрај Медитеранот

Самос, Грција

Живот покрај Медитеранот

Пелопонез, Грција

Живот покрај Медитеранот

Таормина, Сицилија

Живот покрај Медитеранот

Амалфиското крајбрежје, Италија

Живот покрај Медитеранот

Тел Авив, Израел

Живот покрај Медитеранот

Бејрут, Либан

Живот покрај Медитеранот

Анталија, Турција

Живот покрај Медитеранот

Палма де Мајорка, Шпанија

Живот покрај Медитеранот

Барселона, Шпанија

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар