Живот: Некогаш и сега

Живот: Некогаш и сега

Кога бевме малечки најголем проблем ни беше како да ги убедиме нашите родители да нè остават да си легнеме подоцна, за разлика од сега кога мечтаеме за мекиот кревет додека висиме до доцна над книгите или заостанатите документи од работа. Овие и други интересни спротивности (но и сличности) од тоа како ни изгледал животот некогаш а како сега, се прикажани во ова интересно стрипче. Сигурно ќе се пронајдете во барем една ситуација!

Живот: Некогаш и сега

Спиење:
„Но не сакам да одам во кревет!“                     „Но сакам да одам во кревееет.“

Живот: Некогаш и сега

Шопинг:
„Ова е глупаво“                                                     „Ова е глупаво“

Живот: Некогаш и сега

Допишување:
„Драго непознато другарче…“                        „Еееј од кога не сме се слушнале.                                                                               Како си?“

Живот: Некогаш и сега

Преспивања:
„Може ли да спие кај нас?                            „Сакаш да дојдеш да гледаме филм?
Те молам, те молам..“                                                         Те молам?“

Живот: Некогаш и сега

Чистење:
„Готово!“                                                          „Готово!“

Живот: Некогаш и сега

Готвење

Живот: Некогаш и сега

Бањање:
„Влегувај внатре!“                                         „Излегувај надвор!“Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Од кога паметам вљубена сум во играта на зборовите и за мене нема поинтимен момент од оној кога сум сама со мислите пред празен лист хартија. Го ценам друштвото на убава книга, квалитетна музика и шолја турско кафе. Сакам стари предмети и ретро фотографии, особено оние кои со себе носат приказна. Дипломиран економист кој студиите ги преживеа благодарение на зависноста од чоколадо.

Поврзани содржини

Остави коментар