Жена го изгубила својот веренички прстен и после 13 години тој повторно го нашол патот до неа

Жена го изгубила својот веренички прстен и после 13 години тој повторно го нашол патот до неа

Понекогаш, животот може да биде многу чуден. Доколку сте биле сведоци на некои ретки коинциденции или пак ве заследила среќа, знајте дека тие моменти го збогатуваат вашиот живот.

Жена после 13 години го пронашла својот изгубен веренички прстен во нејзината градина

Една вечер, додека Колин Дејли ја подготвувала вечерата, одлучила да направи и салата, па отишла во градината која му припаѓала на семејството на нејзиниот сопруг повеќе од еден век. Таа во градината помеѓу зеленчукот забележала чуден морков, и кога му се приближила, видела златен прстен на него.

Кога таа му го покажала на својот сопруг, тој веднаш го препознал и ѝ ја раскажал прекрасната приказна за тој прстен.

Во 2004 година, неговата мајка Мери Гремс, го изгубила прстенот во градината за време на нејзината венчавка. Бидејќи прстенот го носела од 1951 година, таа купила нов за да не го вознемири својот сопруг, па овој настан го криела во тајност од сите освен од нејзиниот син. 13 години подоцна, Мери и нејзиниот сопруг се преселиле во нова куќа, а нејзиниот син со неговата жена се вселиле овде.

Жена после 13 години го пронашла својот изгубен веренички прстен во нејзината градина

Сопругот на Мери починал пред 6 години, откако тие ја прославиле својата 60-годишнина од свадбата.

Сега кога Мери конечно го имала својот вистински прстен, таа рекла дека ќе се потруди да не го изгуби повторно. На крајот изгледа дека она што е судено да биде ваше, никогаш нема да се оддалечи од вас.

За среќа, прстенот сè уште ѝ бил точен, па Гремс била пресреќна и повторно го ставила на својот прст.

Во повеќето случаи, кога некој ќе изгуби нешто драгоцено, со текот на времето се помирува со фактот дека е изгубено засекогаш и никогаш не го добива назад.

Но, оваа приказна докажува дека понекогаш, среќата може да биде на ваша страна. Мери била доволно среќна да го пронајде својот веренички прстен повторно, дури и по смртта на нејзиниот сопруг.

Во продолжение погледнете го видеото:

Погледнете ја и оваа неверојатна љубовна приказна: По 50 години разделеност, тие повторно се пронашле и стапиле во брак.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент по Македонски јазик и книжевност. Кога не пишува - чита, и обратно. Сигмунд Фројд, нејзините миленичиња, цртани, Фреди Меркјури, стари предмети и Мото ГП.

Поврзани содржини

Остави коментар