Застрашувачка кампања против возењето во пијана состојба

Кампањите за пиење и возење знаат да бидат моќни во пренесувањето на пораката. Кампањата Think! е и повеќе од моќна. Таа е застрашувачка.

Застрашувачка кампања против возењето во пијана состојба

Кампањата е дело на Лео Барнет Лондон кои ја реализираат за британскиот оддел за транспорт. Последната видео реклама во оваа кампања се вика „Pub Loo Shocker“ и буквално е шокантна за мажите кои ќе го посетат тоалетот во еден лондонски бар.

Луѓето во видеото се актери кои во кратката приказна се соочуваат со ефектот на вистинска сообраќајна несреќа во која пред нив се удира девојка (кукла).


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар