Запознајте ја Хана: Маче со неодоливи крупни очи кое ги освои социјалните мрежи

Запознајте ја Хана: Маче со неодоливи крупни очи кое ги освои социјалните мрежи

Прекрасното маче по име Хана е од расата шкотски фолд и живее во Јапонија. Тоа за многу кратко време се здоби со голем број обожаватели на Инстаграм благодарение на неговиот неодолив изглед.

Запознајте ја Хана: Маче со неодоливи крупни очи кое ги освои социјалните мрежи

3-годишното маченце ги освои срцата на повеќе од 250 илјади корисници на Инстаграм со неговото меко крзно и крупни очи.

Запознајте ја Хана: Маче со неодоливи крупни очи кое ги освои социјалните мрежи

Секојдневните активности на Хана вклучуваат шеткање наоколу, дремење, давање неодоливи погледи и дружење со нејзиното другарче, папагалчето Сиа.

Запознајте ја Хана: Маче со неодоливи крупни очи кое ги освои социјалните мрежи

Да, добро прочитавте! За разлика од другите мачки, Хана не само што не ја закача птицата, туку и си игра со неа! Многу слатко и необично пријателство, се согласувате?

Запознајте ја Хана: Маче со неодоливи крупни очи кое ги освои социјалните мрежи

Продолжете на следната страница за да ги погледнете останатите фотографии од неодоливата Хана…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар