Запознајте го Гринго, мачето со мустаќи што ни ги освои срцата

Инстаграм е домот на многу животни со уникатни карактеристки, но ова маче е нешто навистина уникатно. Запознајте го Гринго, едногодишното маче што има толку софистицирани мустаќи, што можете дури да му го чуете акцентот! Сè што му фали е висок шешир, пар округли очила и луле за да изгледа како детектив од Викторијанската ера!

Продолжува на другата страница…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар