Запознајте го Езра „Ајкулата“: Најмладиот тату артист со неверојатен талент

Запознајте го Езра „Ајкулата“: Најмладиот тату артист со неверојатен талент

Езра Дормон „Ајкулата“ има само 12 години. Тој не е доволно голем за да се тетовира, но тоа не го спречува да тетовира други луѓе! Овој тату артист од Панама добил инспирација да почне со тетовирање откако гледал како мајка му се тетовира во тату студио во Хонолулу.

Запознајте го Езра „Ајкулата“: Најмладиот тату артист со неверојатен талент

Сопственикот на студиото, Али Гарсија, го забележал интересот на Езра и му дозволил да пополни дел од тетоважата, со дозвола на мајка му се разбира! Во тој момент, детето ја открило својата животна страст!

Запознајте го Езра „Ајкулата“: Најмладиот тату артист со неверојатен талент

Езра веќе има истетовирано околу 20 луѓе, покрај многуте портокали и овошки, благодарение на тату студиото во Хонолулу каде што тој го развива својот талент под закрила на Гарсија.

Запознајте го Езра „Ајкулата“: Најмладиот тату артист со неверојатен талент

„Се викам Езра, но луѓето ме викаат ’tiburon’ што значи ајкула на шпански. Би сакал еден ден да се наречам тату артист. Моментално стажирам што подразбира многу цртање, боење и вежбање на овошки. Само што ја завршив мојата прва целосна тетоважа на вистински човек и тоа беше многу возбудливо. Благодарен сум за целата поддршка што ја добивам“, напишал Езра на социјалните мрежи.

Запознајте го Езра „Ајкулата“: Најмладиот тату артист со неверојатен талент

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар