Загатка: Трка

Во фотофинишот на една атлетска трка, го поминувате второпласираниот токму пред целната линија. На кое место сте завршиле?

Загатка: трка

 • Помош:

  Вашите првични инстинкти можеби не се точни.
 • Одговор:

  Ќе завршите на второ место. Потребно е да го поминете првопласираниот за да победите.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

 1. tasik Reply

  Vtor hahahaha

 2. Тркач Reply

  Жити загатката, со 1 мозочна клетка се решава.

 3. -.- Reply

  ne mi se veruva deka potrosiv 5 sekundi za ovaa glupost. Zagatka za retarditani.

Остави коментар