Загатка: Дали можете да ја пронајдете сметката во хаосот на масата?

Загатка: Дали можете да ја пронајдете сметката во хаосот на масата?

Додека некои луѓе меѓу новогодишните одлуки напишале дека треба конечно да почнат со вежбање, други одлучиле да бидат уредни, па за нив е идеална оваа загатка дизајнирана од вработените во компанијата „GoSimpleTax“ кои од вас бараат да пронајдете една сметка на ова неуредно биро. Оваа шарена графика е натрупана со прибор за пишување, со листови и со калкулатори, а креаторите откриваат дека досегашниот рекордот е 13 секунди. Дали вие можете да ја најдете сметката за пократко време?

Загатка: Дали можете да ја пронајдете сметката во хаосот на масата?

Ако сè уште се обидувате да ја најдете сметка, побарајте ги диоптриските очила.

Ако ви требаа повеќе од 13 секунди, не грижете се, не сте единствени, а ако сè уште не можете да ја пронајдете сметката, погледнете го решението.

  • Решение:

    Загатка: Дали можете да ја пронајдете сметката во хаосот на масата?

Решете го овој тест со бебиња што открива многу за вашиот карактер.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар