Забавна и заразна игра на зборови

Lame Pun Coon е интернет меме кое се концентрира околу среќниот ракун придружен со забавна игра на зборови. Започна да се шири во 2007 година, но до ден-денес не престанува да биде извор на мудри шеги.

Забавна и заразна игра на зборови

Ова е селекција на некои од најдобрите и најновите ракунски мудрости.

Забавна и заразна игра на зборови

Имате некоја добра игра на зборови на македонски?


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар