Ви го претставуваме Демиен Волтерс – човекот од гума

Ви го претставуваме Демиен Волтерс – човекот од гума

Демиен Волтерс е професионален каскадер, тркач, поранешен гимнастичар и актуелен тренер по гимнастика. Неговите „најбесни“ изведби се дел од ова видео кое има за цел во неколку минути да ги претстави неговите вештини. Скока од покриви, влегува низ прозорец од автомобил и излегува од другиот во еден потег, во скок си ја мести капата на главата…Ви го претставуваме Демиен Волтерс - човекот од гума

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. стефан Reply

    не е човек од гума туку е трејсер( човек кој вежба паркур и слободно трчање) и е гимнастичар од 6 година и првак во едно 17 – 20 натпревари.

Остави коментар