Урнебесен водич за културолошко мачење: Како да ги налутите луѓето од различни култури?

Сакате да дознаете како да ги налутите луѓето од различни земји? Тогаш, дефинитивно треба да го погледнете следниов корисен водич изработен од страна на уметникот Кел. Без разлика дали имате намера да ги вознемирите Французите, Германците, Мексиканците или Јапонците , неговите урнебесни стрипови ќе ви покажат како да го направите тоа. Не ви се допаѓаат Италијанците? Тогаш злоупотребете ги нивните сакани шпагети и уживајте во глетката на нивните расплакани лица. Сакате да знаете што ги нервира Американците? А што е со Канаѓаните? Погледнете ги следниве смешни и вистинити илустрации за да дознаете како да ги налутите луѓето од различни култури…

Американци: Дајте им нормална порција полна со здрава храна

Урнебесен водич за културолошко мачење: Како да ги налутите луѓето од различни култури?

Што е ова по ѓаволите?

Италијанци: Земете шпагети и скршете ги на половина пред да ги сварите

Урнебесен водич за културолошко мачење: Како да ги налутите луѓето од различни култури?

Мајко мила, немој!

Канаѓани: Претпоставете дека се од САД

Урнебесен водич за културолошко мачење: Како да ги налутите луѓето од различни култури?

Од која држава на САД си?

Јапонци: Влезете со чевли во нивниот дом

Урнебесен водич за културолошко мачење: Како да ги налутите луѓето од различни култури?

Што направи?!

Французи: Дајте им само сок со нивниот говедски бургињон

Урнебесен водич за културолошко мачење: Како да ги налутите луѓето од различни култури?

Ова не може да е вистина…

Вонземјани: Потсетете ги дека нивната планета е за никаде

Урнебесен водич за културолошко мачење: Како да ги налутите луѓето од различни култури?

Ова се прекрасните Маркиски Острови кои се наоѓаат во Тихиот Океан, во ред?

Мексиканци: Не им го давајте лутиот сос

Урнебесен водич за културолошко мачење: Како да ги налутите луѓето од различни култури?

Еј, те молам подај ми го лутиот сос!

Германци: Принудете ги да цртаат неправилни кругови

Урнебесен водич за културолошко мачење: Како да ги налутите луѓето од различни култури?

Ова е вистински ужас!

Индијци: Дозволете им да јадат само со левата рака

Урнебесен водич за културолошко мачење: Како да ги налутите луѓето од различни култури?

Перуанци: Принудете ги да изедат севиче од Чиле

Урнебесен водич за културолошко мачење: Како да ги налутите луѓето од различни култури?

О, не! Одвратно е!

Во продолжение погледнете ги авантурите на една мачка претставени преку смешни илустрации.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар