Уметник црта портрети со двете раце истовремено

Автор: Весна Јовановска

Самоукиот уметник Ксионан Сан црта портрети со двете раце истовремено. На овој начин, а во чест на филмот „Бегство од Шошенк“, тој на еден лист хартија го сместил актерското дуо Морган Фримен и Тим Робинс. Ваквиот исклучително редок талент меѓу уметниците, можете да го погледнете на импресивното забрзано видео подолу.Уметник црта портрети со двете раце истовременоСан, за себе вели дека цртањето портрети му е пасија и најголемо хоби. Ако ви се допадна неговиот труд и посакате да изработи и ваш портрет, слободно испратете му ја омилената фотографија. Како да го сторите тоа и колку истото ќе ве чини, информирајте се преку неговиот сајт.

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар