Тој мислел дека посвоил куче, но набрзо дознал дека станува збор за нешто сосема друго

Тој мислел дека посвоил куче, но набрзо дознал дека станува збор за нешто сосема друго

Кога еден млад човек од Аризона видел знак за бесплатно куче на една куќа, тропнал на влезната врата и веднаш се заљубил во слаткото кутре што го нашол. Но, брзо откако тој го одвел кутрето дома, почнал да добива чудно чувство за крзненото топче – како да не е тоа што изгледа. Неон успевал да ископа дупка под оградата за да избега, некогаш дури и ја прескокнувал со цел да игра со кучињата на соседите. Тој исто така и не бил заинтересиран за грицки, што е многу чудно за кучиња, и воопшто не се дружел со луѓе, освен со сопственикот. Неговото однесување станувало сè потешко за контролирање, па сопственикот решил да го одведе во засолниште. Токму тогаш и дознал дека станува збор за волк!


Тој мислел дека посвоил куче, но набрзо дознал дека станува збор за нешто сосема другоТој мислел дека посвоил куче, но набрзо дознал дека станува збор за нешто сосема друго

И кога ќе размислите, тоа е навистина типично однесување за волк – тој прави сè што е во негова моќ за да ја пронајде својата глутница. Од друга страна пак, тој ги имал сите физички знаци на волк, од бојата на очите и видот на крзното, сè до фактот дека не можел да биде соодветно трениран. За среќа, тој го одвел Неон во засолниште за волци, каде што ја нашол среќата и глутницата по која тежнеел. Тој се зближил со алфа женката Маја и заедно уживаат во завивање покрај други волци.

Тој мислел дека посвоил куче, но набрзо дознал дека станува збор за нешто сосема друго Тој мислел дека посвоил куче, но набрзо дознал дека станува збор за нешто сосема друго Тој мислел дека посвоил куче, но набрзо дознал дека станува збор за нешто сосема друго Тој мислел дека посвоил куче, но набрзо дознал дека станува збор за нешто сосема друго Тој мислел дека посвоил куче, но набрзо дознал дека станува збор за нешто сосема друго Тој мислел дека посвоил куче, но набрзо дознал дека станува збор за нешто сосема друго Тој мислел дека посвоил куче, но набрзо дознал дека станува збор за нешто сосема друго


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар