Тест од 1 минута: Вашите прсти откриваат нешто за вашиот карактер

Иако оваа теорија е малку контроверзна, сепак некои истражувачи наоѓаат поврзаност помеѓу релацијата во должината на показалецот и домалиот прст и некои карактерни особини.

test-od-1-minuta-vashite-prsti-otkrivaat-neshto-za-vashiot-karakter-kafepauza.mk

Исправете ја вашата десна дланка и гледајте во коренот на прстите. Ги споредуваме показалецот и домалиот прст. Должината се гледа од коренот на прстот, каде што има повеќе линии, до врвот на прстот. Кој ви е подолг?

Доколку показалецот ви е пократок од домалиот прст, вие сте:
  • Физички посилни
  • Самоуверени
  • Ризичари
Обратно, додколку показалецот ви е подолг од домалиот прст, вие сте:
  • Емпатични
  • Грижливи

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар