Тест: Изберете симбол и добијте порака што веднаш ќе ви помогне

Тест: Изберете симбол и добијте порака што веднаш ќе ви помогне

За миг обидете се да не размислувате на ништо, вдишете длабоко и одберете го симболот кој најмногу ве привлекува. Симболот ќе ви донесе порака која ќе ви помогне во блиска иднина.

Тест: Изберете симбол и добијте порака што веднаш ќе ви помогне

 • Симбол бр. 1

  Знајте дека не сте сами. Дури и ако нема некој околу вас кој ќе ви каже дека е покрај вас и дека е ве сака, сепак така е. Целиот универзум е покрај вас. Ако се чувствувате сами или погрешно разбрани, нема потреба да очајувате. Ширете ја љубовта за таа да ви се врати. Радувајте му се на животот за и тој да ви возврати со убава енергија. На тој начин и ќе го привлечете успехот во сите области од вашиот живот.

 • Симбол бр. 2

  Животот може да биде позитивен и негативен, светол и мрачен, среќен и тажен. Кога ќе научите да извлечете поука од секое искуство, тогаш вашиот живот ќе стане побогат. Покрај тоа, чинот на давање и споделување со другите е исклучително важен за вашиот личен развој. Време е активно да поработите на вашето емоционално заздравување. Тоа и ќе ве одведе на патот кон слободата и самоспознавањето.

 • Симбол бр. 3

  Време е да ги надминете стравовите и да продолжите понатаму. Без разлика за што и да се двоумите, знајте дека секогаш можете да му пристапите на позитивен начин. Престанете да гледате кон земјата и држете ја главата исправена. Вие сте силна личност, само треба да верувате во тоа за да продолжите напред. Престанете да се грижите за непотребни работи бидејќи таквите мисли ви ја исцрпуваат креативноста. Што и да правите, не заборавајте дека тука е универзумот да ве поддржи.

 • Симбол бр. 4

  Време е да почнете да го слушате срцето. На тој начин вашиот дух ќе стане посилен, а и вие ќе се чувствувате сè поблизу до светот околу вас. Не занемарувајте ја интуицијата. Сите нешта што ве опкружуваат се сведуваат на енергија па затоа и сè е поврзано. Знаците се насекаде околу вас, доволно е да ги прочитате. Не заборавајте дека ако не ги послушате срцето и интуицијата, секогаш ќе се движите во погрешна насока.

 • Симбол бр. 5

  Морате да престанете да мислите на работите кои ви ја трошат енергијата и не ви дозволуваат да спиете. Фокусирајте се на она што навистина сакате да го правите и што ве прави исполнети. За вас е важно да постигнете рамнотежа. Затоа чувството дека сте растргнати со обврски на сите страни може лошо да ви влијае. Доколку ви е потребна нечија помош, не двоумете се да ја побарате. Никогаш не знаете што може да се случи.

 • Симбол бр. 6

  Време е да почнете да работите на својот развој и да го живеете животот најубаво досега! Имате моќ да направите сè што ќе посакате, доволно е да се обидете. Размислете дали сакате да се почувствувате сакани, богати или успешни Кога нешто навистина ќе почувствувате, тоа и ќе биде ваше бидејќи со тоа ќе испратите порака до вселената. Доколку бидете доволно упорни и истрајни во вашите намери, тие ќе се манифестираат на некаков начин. Доволно е да не се откажувате.

Доколку се забавувавте со овој тест, можеби ќе сакате да направите и друг каде вашето омилено пауново перо ќе ви открие на што треба веднаш да обратите внимание.

Извор: atma.hr


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини