Тест: Изберете карта и откријте дали вашата желба ќе се оствари или не!

Тест: Изберете карта и откријте дали вашата желба ќе се оствари или не!

Секој човек има свои тајни желби и соништа. Но, соништата понекогаш не се остваруваат. Можеби премалку се трудиме, можеби желбата не е доволно силна или сега не е времето да ја спроведеме… Доколку сакате да дознаете дали вашите соништа и желби ќе се остварат, размислете за нив, обидете се да ги визуализирате и изберете една од овие четири карти.

Тест: Изберете карта и откријте дали вашата желба ќе се оствари или не!

 • Карта бр. 1

  Најверојатно вашата желба ќе се оствари, но треба да бидете трпеливи. Не избрзувајте бидејќи сè оди како што треба. Живејте го својот живот и уживајте во секој ден бидејќи токму кога најмалку очекувате ќе се остварат вашите соништа.

 • Карта бр. 2

  Заработивте достојна награда за вложениот труд во изминатиот период. Тоа значи дека ќе го добиете она што го посакувате, но не на начинот на кој сте очекувале. Набргу очекувајте добри вести во поглед на нови можности.

 • Карта бр. 3

  Универзумот не е подготвен да ви го пружи она што го барате затоа одново разгледајте ги вашите желби. Сепак, запомнете дека ќе бидете наградени за вложениот труд што значи дека универзумот нема да може да ве одбие. Но, мора напорно да работите бидејќи сега не е време за мрзеливост.

 • Карта бр. 4

  Ќе го добиете она што го посакувате дури и многу повеќе од тоа. Најважно од сè е да не запирате и постојано да се движите кон вашата цел. Запомнете дека ќе ги остварите сите желби и соништа само доколку продолжите да работите.

Доколку се забавувавте со овој тест, можеби ќе сакате да направите и друг тест за да откриете што ќе ви донесе јули.

Извор: atma.hr


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар