Тест: Изберете еден од овие симболи и откријте каква енергија ширите!

Тест: Изберете еден од овие симболи и откријте каква енергија ширите!

Без разлика дали сте свесни за тоа или не, сите ние испраќаме вибрации – едноставно не секој е доволно чувствителен за да ги почувствува. Истото може да се каже и за енергијата што ја испуштате кога сте добро расположени. Овој тип на среќна енергија се нарекува „позитивни вибрации“. Изберете една слика и откријте во што се состои вашата позитивна енергија.

Тест: Изберете еден од овие симболи и откријте каква енергија ширите!

 

 • Слика бр. 1

  Доколку ја избравте оваа слика, ги испраќате овие позитивни вибрации до светот:

  • Надеж
  • Среќа
  • Хумор

  Вие сте прекрасен извор на светлина во овој мрачен свет! Ни требаат повеќе позитивни луѓе за навистина да го сменат светот. На луѓето им треба некој храбар со чисто срце кон кого можат да се обратат и кого нема да ги изневери! Вие сте извонредна личност и тоа им е очигледно на сите кои ве познаваат….

 • Слика бр. 2

  Доколку ја избравте оваа слика, ги испраќате овие позитивни вибрации до светот:

  • Храброст
  • Љубезност
  • Мир

  На луѓето им ја покажувате нивната внатрешна сила кога им е најпотребна. Важно е да не го заборавите сопствениот извор на храброст – добрите вибрации се добредојдени за сите, вклучувајќи ве и вас! Ретко се оддалечувате од предизвик, а вашите пријатели и сакани ве ценат и секогаш се тука да ве поддржат, особено кога сте уморни од борба. Можете да ги смирите конфликтите со вашиот суптилен шарм.

 • Слика бр. 3

  Доколку ја избравте оваа слика, ги испраќате овие позитивни вибрации до светот:

  • Љубов
  • Нежности
  • Радост

  Каде и да одите, носите љубов со себе и луѓето забележуваат. „Бесплатни прегратки“ – тоа е вашето животно мото, а вие секогаш се трудите да ширите љубов. Вашата нежна насмевка е сончев зрак – дури и за оние кои не ве познаваат. Оние што не ве познаваат се исто толку благодарни за вашите позитивни вибрации како и вашите најблиски пријатели.

 • Слика бр. 4

  Доколку ја избравте оваа слика, ги испраќате овие позитивни вибрации до светот:

  • Милост
  • Убавина
  • Сочувство

  Ја гледате убавината околу себе – во сè – дури и кога другите не можат. Му покажувате на светот што е вистинска убавина преку сочувство за другите. Можете да ја поминете вечноста под ѕвездите, гледајќи во полната месечина, во целосна хармонија со универзумот. Луѓето ве прашуваат за помош затоа што сте тивок набљудувач и обично имате одлични совети.

Доколку се забавувавте со нашиот тест, можеби ќе сакате да направите и друг за да откриете нешто повеќе за вашата личност.

Извор: atma.hr


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар