Тест: Изберете ангел и откријте кој е вашиот пат до среќата!

Тест: Изберете ангел и откријте кој е вашиот пат до среќата!

Изберете еден од четирите ангели на сликата, а при изборот нека ве водат срцето и интуицијата. Ангелот што ќе го изберете открива што треба да направите за себе за да станете среќни.

Тест: Изберете ангел и откријте кој е вашиот пат до среќата!

 • Ангел бр. 1

  Бог е секогаш со вас. Тој ве сака и ве води во вистинската насока. Ваша задача е да се опуштите и да уживате во патувањето. Не треба да се борите против самиот тек на животот. Сметате дека среќата е некаде далеку и дека треба да се борите за неа, но сè е веќе во вас, бидејќи љубовта е Бог, а животот е чин на љубов. Погледнете околу себе и ќе забележите дека не сте сами, со вас се вашите ангели кои не ве напуштаат и ви пружат утеха во најтешките моменти. Понекогаш, се нервирате што плановите не ви се остваруваат, но на овој начин универзумот ве штити од непотребни постапки и дополнителни неволји. Само треба да верувате и ќе видите дека сè што ви се случува е за ваше добро. Дочекувајте го со љубов секој ден и нека светлината го озари вашето срце.

 • Ангел бр. 2

  Многу е важно секогаш да се слушате себеси кога донесувате одлуки. Другите можат да ве збунат и да ве одведат во погрешна насока. Затоа, најдобро е повремено да се одморате во самотија и да го слушате своето срце. Само тогаш ќе можете да разберете што навистина сакате од животот и каде треба да отидете за да ја пронајдете вашата среќа. Осаменоста не е лоша. Тоа е начин да се слушнете себеси. Освен тоа, треба да научите да ги поставите своите граници и да не дозволите да ве контролираат туѓите мислења. За да откриете што е тоа што ве прави среќни елиминирајте ги сите надворешни елементи бидејќи брзиот ритам на животот ви оневозможува да ги забележите нештата онакви какви што се.

 • Ангел бр. 3

  Вашата среќа е попречена од вашиот критички однос кон себе и кон другите. Можеби не сте задоволни од сè околу вас. Понекогаш ви се чини дека животот е неправеден или дека околностите се несреќни, но ова е само илузија бидејќи светот околу вас е одраз на вашиот внатрешен свет. Ние ги привлекуваме во нашите животи само оние настани и луѓе кои размислуваат исто како нас. Размислете дали вашата средина ве прави среќни или не. Можеби има нешто во вас што не сте го забележале? Ослободете се, отворете се. Понекогаш е корисно да ги покажете сопствените недостатоци наместо да ги осудувате тие недостатоци кај другите. Сакајте се себеси такви какви што сте. Најдете ги вашите најдобри карактеристики. Не осудувајте се и не бидете премногу строги кон себе. Споделете ја вашата светлина со оние околу вас. Но, пред сè, сакајте се себеси.

 • Ангел бр. 4

  Семејните проблеми се она што ве спречува да бидете среќни. Мора да ги надминете конфликтите во семејството. Како да го постигнете ова? Преку безусловна љубов и прифаќање. Прво, прифатете го фактот дека семејните односи не можат да бидат совршени и недоразбирањата се нормални за сите семејства. Второ, бидете потолерантни кон членовите на вашето семејство бидејќи токму тие ќе ви помогнат да станете подобра личност. Вашата главна задача е да научите да ги сакате и прифаќате луѓето такви какви што се. И ова е вашиот пат до среќата. Кој може да ве научи на ова подобро од блиските луѓе? Самиот факт што овие конфликти ве загрижуваат е знак дека процесот на учење е започнат. Продолжете да се движите во оваа насока.

Доколку се забавувавте со овој тест, направете и друг за да откриете во која животна фаза се наоѓате во моментов.

Извор: atma.hr


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар