Татко и ќерка полека го освојуваат Интернетот со своите природно бујни коси

Татко и ќерка полека го освојуваат Интернетот со своите природно бујни коси

Бени Харлем е пејач, автор на музички текстови, модел и што е најважно – неверојатен татко. Тој и неговата 6-годишна ќеркичка Џаксин добиваат сѐ поголемо внимание поради нивниот посебен однос и уникатен изглед. Бени е одличен пример за своето малечко девојче: Тој ја учи како треба да покаже самодоверба во сѐ што сака да прави и дека треба да го прифати своето потекло и да не се срами од него.

„Татковството е чудо и чест.“

„Татковството е чудо и чест.“

Тој вели дека негова задача како родител е да го заштити своето дете. Покажувајќи голема грижливост и љубов, тој се надева дека неговата ќеркичка ќе порасне во силна и самоуверена жена. Но, нивната љубов не е единствената работа што тие ја делат – тоа се и нивните џиновски коси. Погледнете го ова интересно дуо.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Новинар. Самопрогласен актер. Џедај. Животна форма еволуирана да живее од филмови, видеоигри, музика, хумор и технологија. Хоби и рекреација: Појадок, ручек, вечера.

Поврзани содржини

Остави коментар