Студент по медицина се заглавил во лифт и докажал дека докторите имаат одлична смисла за хумор

Кога студентот по медицина Џозеф се заглавил во лифт, за среќа имал доволно батерија на телефонот за да ја раскаже неговата урнебесна приказна. Тој објавувал фотографии на Снепчет од неговото клаустрофобично искуство во текот на 60-те минути додека бил заглавен, а сиот виртуелен свет сега му ракоплеска за неговата храброст.

Студент по медицина се заглавил во лифт и докажал дека докторите имаат одлична смисла за хумор

Ден: Моментално сум заглавен во лифт

Робинзон Крусо е одлична приказна, но не може да се спореди со оваа современа сказна за преживување. Џозеф морал да даде сѐ од себе за да преживее: Да го мери времето, да се брани од сите тие смртоносни флуоресцентни светла и да се соочува со сите останати предизвици што ја тестирале неговата смелост. Земете си пуканки и внесете се во овој напнат и возбудлив трилер…

Студент по медицина се заглавил во лифт и докажал дека докторите имаат одлична смисла за хумор

Ден 1, 10-та минута: Дали вака изгледа пеколот?

Студент по медицина се заглавил во лифт и докажал дека докторите имаат одлична смисла за хумор

Ден 1, 15-та минута: Ако некој друг беше сега со мене, најверојатно ќе се свртев кон канибализмот

Студент по медицина се заглавил во лифт и докажал дека докторите имаат одлична смисла за хумор

Ден 1, 20-та минута: Ќе почнам да наоѓам некаков алтернативен начин за да излезам од таванот

Студент по медицина се заглавил во лифт и докажал дека докторите имаат одлична смисла за хумор

Ден 1, 25-та минута: Наскоро ќе си ја исечам раката со џебно ноже. Не е заглавена во ништо, само ми снемуваат идеи

Студент по медицина се заглавил во лифт и докажал дека докторите имаат одлична смисла за хумор

Ден 1, 28-ма минута: Лаптопот си го крстив Вилсон

Продолжете на следната страница за да дознаете како ќе заврши возбудливата приказна на заглавениот доктор…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар