Спортски модел од Порше Панамера

Возилото „Porsche Panamera GTS“ е седан со 4 врати, кој за разлика од „Panamera 4S“, моделот на кој е базиран, е помоќен за 30 коњски сили. Сумирано, новиот 4,8-литарски V8 мотор сега има моќност од 424 коњски сили. Има автоматски менувач, а придвижувачката моќ се распоредува на сите тркала. Развива брзина од 0 до 100 километри на час за само 4,3 секунди, а максималната брзина му изнесува 290 километри на час.Спортски модел од Порше ПанамераЗа разлика од моделот врз основа на кој е направен, возилото е спуштено за 10 милиметри. Внатрешноста на возилото е целосно направена од кожа, а моделот си доби и соодветни спортски седишта. Овој модел на „Порше“ на пазарот треба да се појави во февруари идната година, а цената би изнесувала 90.500 фунти.Спортски модел од Порше ПанамераСпортски модел од Порше ПанамераСпортски модел од Порше ПанамераСпортски модел од Порше ПанамераСпортски модел од Порше ПанамераСпортски модел од Порше Панамера
———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар