Спектакуларни отворања на Олимписките игри

Спектакуларни отворања на Олимписките игри

Во пресрет на триесеттите летни олимписки игри кои ќе се одржат од 27 јули до 12 август 2012 година во Лондон, Велика Британија, погледнете како изгледаа најспектакуларните отворања на олимписките игри досега.

Пекинг, 2008 година

Спектакуларни отворања на Олимписките игриСпектакуларни отворања на Олимписките игриСпектакуларни отворања на Олимписките игриСпектакуларни отворања на Олимписките игри

Атина, 2004 година

Спектакуларни отворања на Олимписките игриСпектакуларни отворања на Олимписките игриСпектакуларни отворања на Олимписките игриСпектакуларни отворања на Олимписките игри

Сиднеј, 2000 година

Спектакуларни отворања на Олимписките игриСпектакуларни отворања на Олимписките игриСпектакуларни отворања на Олимписките игриСпектакуларни отворања на Олимписките игри

Атланта, 1996 година

Спектакуларни отворања на Олимписките игриСпектакуларни отворања на Олимписките игри

Барселона, 1992 година

Спектакуларни отворања на Олимписките игриСпектакуларни отворања на Олимписките игри

Сеул, 1988 година

Спектакуларни отворања на Олимписките игриСпектакуларни отворања на Олимписките игриСпектакуларни отворања на Олимписките игри

Лос Анџелес, 1984 година

Спектакуларни отворања на Олимписките игриСпектакуларни отворања на Олимписките игриСпектакуларни отворања на Олимписките игри

Москва, 1980 година

Спектакуларни отворања на Олимписките игриСпектакуларни отворања на Олимписките игри


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар