Снешко од Карибите

Сини мускули, големи очила за сонце и зелено фризурче – тоа е Снешко од Карибите. Луѓето од ваквите егзотични земји немаат привилегија да му се радуваат на снегот и од него да направат снешко како нас. Тие мораат да се снаоѓаат како знаат и умеат, но очигледно е дека тоа добро им оди.Снешко од Карибите


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар