Што треба да запамтите на почетокот на новата работна недела?

Некои луѓе ги сакаат понеделниците, за други пак се причина за депресија. Тоа што се враќате назад на вашето работно биро е всушност добро. Еве што сè мора да имате на ум на самиот почеток на новата работна недела.

Што треба да запамтите на почетокот на новата работна недела?

1. Уште од самиот старт на денот вие сте прекрасни, па не мора многу да се трудите.

Што треба да запамтите на почетокот на новата работна недела?

2. Најдобар начин да се справите со здодевни и напорни личности е да ги игнорирате. Не земајте си при срце сè што ќе кажат или направат.

Што треба да запамтите на почетокот на новата работна недела?

3. Слободно испробајте нов стил и бидете храбри во промените.

Што треба да запамтите на почетокот на новата работна недела?

4. Можеби многу порадо би останале да се излежувате во кревет, но и самите знаете дека новата работна недела е нова можност да се покажете, искористете ја!

Што треба да запамтите на почетокот на новата работна недела?

5. Кога ви е тешко, само сетете се колку сте секси. 🙂

Што треба да запамтите на почетокот на новата работна недела?

6. Не дозволувајте секој да се однесува со вас како што сака, имате граници кои другите треба да ги знаат.

Што треба да запамтите на почетокот на новата работна недела?

7. Кога денот е напорен радувајте се, тоа значи дека сте постигнале нешто добро.

Што треба да запамтите на почетокот на новата работна недела?

8. Физичката активност е секогаш најдоброто решение. Слободно исфрлете ја целата негативна енергија на играње и вежбање по крајот на работното време.

Што треба да запамтите на почетокот на новата работна недела?

9. Не плашете се од грешките и падовите, секому му се случуваат, дури и на Бијонсе.

Што треба да запамтите на почетокот на новата работна недела?

10. Умешност е да станете по падот исто како никогаш да не ви се случил.

Што треба да запамтите на почетокот на новата работна недела?

11. Слободно покажете што знаете, а што се однесува на оние кои имаат нешто лошо да кажат, не заборавајте дека зад добриот коњ прашина се крева.

Што треба да запамтите на почетокот на новата работна недела?

12. Кога некој ве нервира, слободно покажете му ја вратата.

Што треба да запамтите на почетокот на новата работна недела?

13. Самодовербата е половина пат до успехот.

Што треба да запамтите на почетокот на новата работна недела?

14. Тогаш кога ќе помислите да се откажете не заборавајте, сте издржале и полошо и сте поминале низ тоа како херои.

Што треба да запамтите на почетокот на новата работна недела?

15. Не плашете се да бидете свои и оригинални.

Што треба да запамтите на почетокот на новата работна недела?

16. Тогаш кога ќе ви се смачи од работа и обврски и тогаш кога ќе ве боли глава, само сетете се колку добро ќе ви дојде наредната плата…

Што треба да запамтите на почетокот на новата работна недела?

17. Или дека истата вечер може да ги повикате другарките и лудо да се забавувате.

Што треба да запамтите на почетокот на новата работна недела?

18. Подготвени сте за новата работна недела?

Што треба да запамтите на почетокот на новата работна недела?

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар