Што прават животните кога мислат дека никој не ги гледа?

Ловџиите често користат камери за следење. Тие имаат сензор и прават фотографија веднаш штом забележат движење. Но оваа технологија има и друга предност – таа ни дозволува да видиме што прават животните кога мислат дека никој не ги гледа. Погледнете некои од најсмешните фотографии.

1. Ја ставив храната за елени на повисоко за да не ја достигнат ракуните

(1)shto-pravat-zhivotnite-koga-ne-gi-gleda-nikoj-kafepauza.mk

2. Дива мачка јава бивол

3. Селфи од луда забава

(3)shto-pravat-zhivotnite-koga-ne-gi-gleda-nikoj-kafepauza.mk

4. Срна бега од летачка верверица

(4)shto-pravat-zhivotnite-koga-ne-gi-gleda-nikoj-kafepauza.mk

5. Софистицирана срна

6. Боречки клуб

(6)shto-pravat-zhivotnite-koga-ne-gi-gleda-nikoj-kafepauza.mk

7. Што ме гледаш?

(7)shto-pravat-zhivotnite-koga-ne-gi-gleda-nikoj-kafepauza.mk

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар