Што открива вашиот омилен алкохолен пијалак за вашиот љубовен живот?

Дали сте знаеле дека може да се открие женскиот карактер според алкохолниот пијалак што го нарачуваат жените? Дури и да не сте љубители на алкохолот, следниве интересни „откритија“ сигурно ќе ве насмеат. Пронајдете го вашиот омилен пијалак и дознајте што открива тој за вас и вашиот љубовен живот…

Рум и Кока-кола

Што открива вашиот омилен алкохолен пијалак за вашиот љубовниот живот?

Овие девојки се гласни и секогаш се расположени за добра забава. Тие сакаат да танцуваат, да се прегрнуваат и да се смеат. Честопати знаат и премногу да се опуштат.

Вотка

Што открива вашиот омилен алкохолен пијалак за вашиот љубовниот живот?

Овие девојки сакаат да се напијат, особено тие што нарачуваат сечена вотка, како вотка-џус на пример. И дамите кои нарачуваат вотка со мраз и парче лимон сакаат да се напијат, ама внимаваат на тоа колку калории внесуваат.

Виски

Што открива вашиот омилен алкохолен пијалак за вашиот љубовниот живот?

Чистото виски е поинакво од вискито со мраз. Ако некоја жена нарача виски со мраз, тоа значи дека таа навистина сака да се опијани веднаш. Кога некоја девојка ќе нарача чисто виски, тоа значи дека таа навистина се разбира од алкохол. „Чистото“ е за оние коишто сакаат да го зачуваат вкусот. „Виски со мраз“ е повеќе за оние коишто не сакаат да го почувствуваат вкусот на вискито и сакаат само да се опијанат.

Виски со Кока-кола

Што открива вашиот омилен алкохолен пијалак за вашиот љубовниот живот?

Оваа жена сега звучи фино и слатко кога нарачува виски и Кока-кола. Но, кога ќе има 50 години и кога сите тие цигари и чаши виски ќе го постигнат нивниот ефект, таа ќе почне да звучи како камионџија со рапав глас.

Шотови

Што открива вашиот омилен алкохолен пијалак за вашиот љубовниот живот?

Овие девојки се како кучиња што лаат, но не касаат. Тие ќе им ветат многу работи на момците кои им се додворуваат, но ќе побегнат од нив во првата прилика.

Sex on the Beach

Што открива вашиот омилен алкохолен пијалак за вашиот љубовниот живот?

Сите популарни коктели се знак за тоа дека девојката што го пие сака да се опијани, но на забавен начин. Повеќето жени ја почнуваат вечерта со некој од овие коктели и потоа се враќаат на нивниот вообичаен пијалак. Ретко кога една жена ќе испие 6 коктели одеднаш.

Продолжете на следната страница за останатите алкохолни пијалаци…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар