Што очекуваат студентите во Америка од идниот претседател?

Што очекуваат студентите во Америка од идниот претседател?

Прочитајте ги барањата и очекувањата на неколку студенти од Универзитетот „Лин“, адресирани до идниот лидер на САД…

Што очекуваат студентите во Америка од идниот претседател?

Права на хомосексуалците

Што очекуваат студентите во Америка од идниот претседател?

Повеќе пари, намалување на возрасната граница за консумирање алкохол, повеќе работни места, да нема војна, да нема корупција, да има поголема едукација, да нема неправда и расизам

Што очекуваат студентите во Америка од идниот претседател?

Повеќе можности за работа за странците кои живеат и студираат во САД

Што очекуваат студентите во Америка од идниот претседател?

Да се легализира марихуаната и да се дозволат хомосексуалните бракови насекаде

Што очекуваат студентите во Америка од идниот претседател?

Тетовиран претседател

Што очекуваат студентите во Америка од идниот претседател?

Да станам американски државјанин и да имам работа

Што очекуваат студентите во Америка од идниот претседател?

Повисока плата за наставниците, повеќе стипендии за деца кои сакаат да го продолжат своето образование, да легализира и реализира

Што очекуваат студентите во Америка од идниот претседател?

Работни места, образование, мир во Израел, здравство и надворешна политика

Што очекуваат студентите во Америка од идниот претседател?

Да ја легализира марихуаната

Што очекуваат студентите во Америка од идниот претседател?

Истражување на вселената. Што е областа 51? Експедиции длабоко во морето, да им помогне на оние на кои навистина им е потребна помош, да се намали дефицитот на САД, стоп за војната, подобрување на односите со странските земји, да престане да биде во центарот на вниманието заради погрешни причини

Што очекуваат студентите во Америка од идниот претседател?

Сакам многу работи! ...Дрога-тестови за корисниците на социјална помош

Што очекуваат студентите во Америка од идниот претседател?

Мир во светот, оргии низ целиот свет! Пари! Слава! Среќа! Ромни!!! Секс, дрога и рокенрол!!!

Што очекуваат студентите во Америка од идниот претседател?

Работни места! Да нема повеќе долгови. Мир. Да нема повеќе војнa!

Што очекуваат студентите во Америка од идниот претседател?

Повисока плата за професорите, повеќе работни места, хомосексуални бракови, пониска школарина, подобар државен училишен систем, права на жените

Што очекуваат студентите во Америка од идниот претседател?

Помалку тешкотии за средната класа

Имате ли и вие некоја порака за нашиот актуелен или иден претседател? 🙂


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар