Што ни прават мобилните?

Вообичаено е во денешно време да сме во постојана комуникација со нашите мобилни телефони. Но, нели тоа прави да ја изгубиме комуникацијата едни со други? Краткиот филм „I Forgot My Phone“ иронично ја прикажува болната вистина за нашата врска со технологијата, заради која често пропуштаме да ги доживееме врските со другите луѓе и едноставно да учествуваме во убавите моменти од кои сме дел.

Што ни прават мобилните?
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. шшшш Reply

    Хипербола.

Остави коментар