Што би се случило ако цел свет изгуби глава?

Што ако сите луѓе во светот останат без својата глава? Дали во таков обезглавен свет би можел да опстане единствениот човек кој сè уште држи нешто на своите рамена?

Што би се случило ако цел свет изгуби глава?

„Момчето Дени“ или „Danny Boy“ e краток анимиран филм кој низ необична метафора пренесува порака за силната човечка емоција која нè одржува заедно. Иако малку мрачен, на моменти и морбиден, овој анимиран филм кој е добитник на многу награди, е прекрасен од првата до последната секунда. Најдете време да го изгледате.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар