Што би направиле ако наидете на убиство во лифт?

Сте помислиле ли некогаш како би изреагирале доколку наидете на ситуација која е непријатна за гледање, но би можела да го доведе и вашиот живот во прашање? Двајца момци од Њујорк си го поставиле прашањето и решиле да исценираат убиство во лифт. Поставиле камери за да ги снимаат реакциите на луѓето.Што би направиле ако наидете на убиство во лифт?Како би изреагирале вие?

Видеото е дел од кампањата за новиот трилер „Dead Man Down“ на данскиот режисер Нилс Арден Оплев. Маркетинг компанијата „Thinkmodo“ решила преку наместена ситуација да ги тестира њујорчаните и да ги забележи нивните реакции кога тие наидуваат на криминален акт.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар