Сакате денот да ви започне со позитивна мисла? Направете го овој тест!

Сакате денот да ви започне со позитивна мисла? Направете го овој тест!

Сакате денот да ви започне со љубов? Доволно е да изберете една од овие картички и да ги следите нејзините совети!

Сакате денот да ви започне со позитивна мисла? Направете го овој тест!

  • Картичка бр. 1

    Моето срце е отворено. Градам односи на доверба и љубов со луѓето што ги сакам. Вистинската љубов започнува од мене. Гледам љубов каде и да одам.

  • Картичка бр. 2

    Се сакам себеси и отворен/а сум за љубов. Колку повеќе љубов давам, толку повеќе добивам. Сакам да давам и примам љубов. Заслужувам вистинска и автентична љубов.

  • Картичка бр. 3

    Мир сум, знаејќи дека љубовта ми доаѓа природно. Отворен/а сум за љубов во сите форми. Љубовта што ја барам ме бара и мене.

Доколку се забавувавте со овој тест, можеби ќе сакате да направите и друг за да откриете што ве очекува ова лето.

Извор: atma.hr


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар