Работи кои e подобро да не ги помешате

Ви се случува да го ставите лебот во фрижидер, тенџерето во гардеробер, а кога ќе ви заѕвони телефонот, занесени во работата, да го залепите далечинскиот управувач на уво? Да, ова се секојдневни „збунки“ кои на сите ни се случуваат, но постојат работи за кои e подобро да не се збуниме и да ги помешаме со други.

На оваа тема е краткиот комичен анимиран филм на аниматорот Joost Lieuwma. Тој има завршено на Училиштето за уметност во Утрехт во 2005 година, а „Things You’d Better Not Mix Up“ е неговиот последен филм, кој е прикажан на многу фестивали и има освоено многу награди.

Работи кои e подобро да не ги помешате

Сега подобро стиснете на копчето Play, наместо на мозолката на вашето чело. 🙂


 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар