Првите улоги на некои од најпознатите актери и актерки - Part 2

Првите улоги на некои од најпознатите актери и актерки

9. Кристина Хендрикс


Познатата актерка рекламирала марамчиња за собирање маснотии од лицето.

10. Ен Хатавеј

Во 1997-ма година, надежната актерка глумела разочарана девојка чиј пријател требало да се пресели во реклама за агенција за недвижности.

11. Тоби Мекгваер

Кога бил шармантен тинејџер, Тоби се појавил во реклама за компанијата за видео игри Atari.

12. Марк Рафало

Пред речиси 30 години, Марк заработувал појавувајќи се во реклама за продукти против акни.

13. Џејсон Стејтам

Џејсон се појавил во реклама за Кит-кат. Кој би помислил дека херојот од акционите филмови сака благо?

14. Доминик Купер

Доминик се појавил во реклама за Дурекс како момче кое оди на состанок.

15. Арнолд Шварценегер

На почетокот на 90-тите Арнолд, како и многу холивудски актери, работел во Јапонија. Тој се појавил во реклама за енергетски пијалак.

16. Емилија Кларк

Емилија се појавила во реклама за британската служба за психичка поддршка во 2009-та година.

Погледнете ги и овие стари насловни страници од списанија коишто ќе ве вратат во минатото.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар