Пронајдете го натрапникот на овие урнебесни фотографии!

Пронајдете го натрапникот на овие урнебесни фотографии!

Понекогаш најочигледните работи се невидливи. Следнава задача ќе ви го разубави денот, но и ќе ви помогне да проверите колкава е вашата моќ за забележување детали. Идејата е многу едноставна: На сите овие фотографии има по еден „натрапник“ кој не припаѓа таму и вашата мисија е да го најдете! Што чекате? Извадете ја вашата лупа и сетете се што сте научиле од детективските книги и серии. Погледнете ги следниве необични фотографии и обидете се да откриете што не е во ред со нив…

Експерт за маскирање

Пронајдете го натрапникот на овие урнебесни фотографии!

Трети ден: Никој не се сомнева во ништо!

Пронајдете го натрапникот на овие урнебесни фотографии!

Најдете го натрапникот

Пронајдете го натрапникот на овие урнебесни фотографии!

Нешто не е во ред со оваа фотографија…

Пронајдете го натрапникот на овие урнебесни фотографии!

33-ти ден: Никој не се сомнева во нешто. Асимилацијата е успешна

Пронајдете го натрапникот на овие урнебесни фотографии!

Продолжете на следната страница за останатите фотографии…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар