Придобивките од чесната работа

Придобивките од чесната работа

Стремежот за подобро утре, да ги искористиме младите години за да станеме некој и да постигнеме нешто, е присутен скоро кај секој од нас. Но многумина забораваат на балансот помеѓу работата и живеењето на животот.

Ако сè почесто одбивате да одите на забавите и прославите на кои ве канат вашите пријатели, доцните со плаќање на сметките, заборавате да се појавите на состанок, не се сеќавате кога последен пат се чувте со брат ви/сестра ви, нонстоп висите на телефон и го занемарувате вежбањето и режимот на исхрана… тогаш вие веројатно го имате синдромот на чесен и вреден работник. Еве за што се борите…

Придобивките од чесната работа

Работејќи чесно…

Придобивките од чесната работа

…по 8 часа на ден,

Придобивките од чесната работа

може еден ден ќе станеш газда…

...и да работиш по 12 часа на ден.

…и ќе работиш по 12 часа на ден.

Ова забавно стрипче е само потсетување да не си го занемарите животот додека ги гоните целите кои би требало да се составен дел од него.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар