Познатите во ретро изданија

Навикнати сме да ги гледаме познатите како ја следат модата и на себе ги имаат најновите брендирани парчиња облека. Но некогаш знаат да се вратат назад во времето и да ја донесат модата од минатото. Некои од нив имаат препознатлив ретро стил, останатите одвреме-навреме се појавуваат во некакво ретро издание. Ова се дел од ретро изданијата на познатите жени.

Бијонсе

Познатите во ретро изданијаПознатите во ретро изданија

Скарлет Јохансон

Познатите во ретро изданијаПознатите во ретро изданија

Лана Дел Реј

Познатите во ретро изданијаПознатите во ретро изданија

Гвен Стефани

Познатите во ретро изданија

Џеси Џеј

Познатите во ретро изданија

Ванеса Хаџенс

Познатите во ретро изданија

Пенелопе Круз

Познатите во ретро изданија

Соланж Ноулс

Познатите во ретро изданија

Шерил Коул

Познатите во ретро изданија

Рита Ора

Познатите во ретро изданија

Кристина Агилера

Познатите во ретро изданија

Елен Помпео и Дита Вон

Познатите во ретро изданија

Ким Кардашијан и Кети Пери

Познатите во ретро изданија


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар