Погледнете како изгледаат учесничките на изборот „Мис Универзум“ без шминка

Погледнете како изгледаат учесничките на изборот „Мис Универзум“ без шминка

Генетиката понекогаш знае да биде навистина лоша. Вие не можете да контролирате дали ќе бидете убави или не. Да, можете да вежбате за да бидете во добра форма или да се разубавите со шминка, како и да ставите надградба на коса со цел да добиете совршена фризура или пак, да направите пластична операција за да ја затегнете вашата кожа. Но, можеби дури ни тогаш не би изгледале како овие убавици кои покажаа дека и без шминка се прекрасни.

Мис Универзум (Мис Колумбија) без шминка

Мис Универзум (Мис Колумбија) без шминка

Мис Универзум за 2015 година побарала од сите жени да објават фотографии на Твитер каде што ќе бидат без шминка со цел да ја покажат својата самодоверба. Овие фотографии ги преплавија социјалните мрежи со хаштагот #ConfidentlyBeautiful, каде што дури и останатите учеснички на изборот објавија свои фотки. Погледнете како тие изгледаат без шминка во споредба со нивните добро обработени и професионални фотографии од големиот настан.

Мис Универзум (Мис Колумбија) со шминка

Мис Универзум (Мис Колумбија) со шминка


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар