Погледнете како изгледа домот на еден од најголемите фанови на куклата Барби

Во светот има многу луѓе кои се огромни фанови на нешто. Но, сигурно малкумина би потрошиле речиси 60.000 евра на декорации. Азуса Сакамото е огромен обожавател на Барби куклата и создала нејзин дом од соништата. Па, погледнете како изгледа тоа.

Сè е розово

Погледнете како изгледа домот на голем фан на Барби куклата

Нема потреба да живеете во замок за да се чувствувате како Барби. Можете да го трансформирате и најмалиот апартман, сè додека имате 57.000 евра. Од бојата на ѕидовите и завесите и сè помеѓу, нема сомнение дека овој апартман припаѓа на обожавател на Барби.

Кујна

Погледнете како изгледа домот на голем фан на Барби куклата

Оваа девојка ќе ве убеди дека ниту едно место не е премногу мало за да му додадете ваш личен печат. Секој дел од кујната е посветен на Барби, па дури и кујнските апарати.

Спална
Погледнете како изгледа домот на голем фан на Барби куклата

Не е изненадувачки фактот дека Сакамото дури и спие на Барби кревет. Можеби не изгледа како најудобната спална, но Сакамото не може да живее во друго опкружување.

Гардеробер и облека

Погледнете како изгледа домот на голем фан на Барби куклата

Во светот на Сакамото буквално сè е поврзано со Барби. Од утро до вечер, таа секогаш носи облека инспирирана од познатата кукла.

Ѕид за лакови за нокти

Погледнете како изгледа домот на голем фан на Барби куклата

Ниту една комбинација не е комплетна без бојата на ноктите, зарем не? Барем ова важи за најголемиот фан на Барби. За среќа, таа знае сама да си ги средува ноктите и има цел ѕид нареден со лакови кои одговараат на нејзината облека.

Тоалет

Погледнете како изгледа домот на голем фан на Барби куклата

Вистински трон за љубител на оваа кукла. Домот на Сакамото не би бил целосен без розова просторија за средување, па таа го направила токму тоа.

Колекција Барби кукли

Погледнете како изгледа домот на голем фан на Барби куклата

Можеби ова не е најголемата колекција којашто сте ја виделе, но сигурно е импресивна. Од ретки примероци, до соработки со дизајнери, Сакамото има 160 Барби кукли. Во ова „море од жени“ се наоѓа само една Кен кукла.

Погледнете ги и најгрдите и најчудните домови на познатите ѕвезди.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар