Погледнете како овој згоден модел вежба со неговата слатка мачка

Погледнете како овој згоден модел вежба со неговата слатка мачка

Познато е дека сите девојки на светот обожаваат две работи: Згодни момци и слатки мачки. Ние вие ја претставуваме совршената комбинација од двете! Тревис ДеЛориер, модел од Едмонтон, Алберта, го открил совршениот начин за да ја одржи неговата беспрекорна форма: Тој вежба заедно со неговата мачка Џејкоб.

Погледнете го овој згоден модел како вежба со неговата слатка мачка

„Џејкоб претставува замена за мој партнер за вежбање, топка за вежбање и тегови за кревање“, пишува Тревис на Инстаграм.

Видеото веќе достигна повеќе од 15 милиони прегледи на неговиот Фејсбук профил. Она што е интересно е дека многу луѓе не гледаат мачка на видеото. Вие можете да ја забележите во следниве вежби што ги прави Тревис?

Вежби за бицепс

Погледнете го овој згоден модел како вежба со неговата слатка мачка

Зацврстување на веќе совршените странични стомачни мускули

Погледнете го овој згоден модел како вежба со неговата слатка мачка

Вежби за грбни мускули

Погледнете го овој згоден модел како вежба со неговата слатка мачка

Го заборавивте пешкирот? Нема проблем!

Погледнете го овој згоден модел како вежба со неговата слатка мачка

Погледнете го целото видео на Тревис и Џејкоб кое ќе ви послужи или како мотивација и вие да започнете со вежбање или за да исплакнете очи.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар