Погледнете го ова момче кое тотално откачува на омилените песни додека се вози со мајка му во автомобил

Погледнете го ова момче кое тотално откачува на омилените песни додека се вози со мајка му во автомобил

Кога на радио ќе пуштат некоја од нашите омилени песни додека се возиме со некој во автомобил, понекогаш ни е срам целосно да се откачиме иако тоа е сѐ што сакаме да направиме во моментот. Па наместо тоа, се воздржуваме и срамежливо си потпевнуваме. Но, откако ќе го видите ова момче како ужива во музиката, воопшто нема да се мислите дали наредниот пат целосно да се препуштите на песната која целосно ве откачува. Притоа, ќе поминете низ следниве неколку фази…

Како да сте во транс кога ќе ги чуете првите стихови од вашата омилена песна

Погледнете го ова момче кое тотално откачува на омилените песни додека се вози со мајка му во автомобил

Затоа што ја чувствувате болката на секоја тажна песна во која се зборува за раскинување

Погледнете го ова момче кое тотално откачува на омилените песни додека се вози со мајка му во автомобил

И не можете да одолеете а да не откачите елегантно кога ќе го чуете ритамот на „Panda“

Погледнете го ова момче кое тотално откачува на омилените песни додека се вози со мајка му во автомобил

Не се ни обидувајте да не танцувате кога ќе ја чуете „One Dance“ – ритамот автоматски ги движи вашите рамена и колкови

Погледнете го ова момче кое тотално откачува на омилените песни додека се вози со мајка му во автомобил

Ако се воздржувате од тоа да запеете заедно со Рири на „Work“, тоа е најголемиот грев што можете да го направите

Погледнете го ова момче кое тотално откачува на омилените песни додека се вози со мајка му во автомобил

Мора да одвоиме време да ја погледнеме и мајката, која буквално е најдобриот пријател што некој би можел да го посака

Погледнете го ова момче кое тотално откачува на омилените песни додека се вози со мајка му во автомобил

Таа е како оној пријател кој доброволно се пријавува да ве вози кога сте испиле неколку чашки алкохол

Погледнете го ова момче кое тотално откачува на омилените песни додека се вози со мајка му во автомобил

Оној пријател на кого секогаш можете да се потпрете кога ќе претерате со шотовите

Погледнете го ова момче кое тотално откачува на омилените песни додека се вози со мајка му во автомобил

Вистинскиот херој!

Погледнете го ова момче кое тотално откачува на омилените песни додека се вози со мајка му во автомобил

Погледнете го целосното видео и откако ќе се изнасмеете до солзи, пуштете си ја вашата омилена песна и бесрамно препуштете се на нејзиниот ритам.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар