Погледнете го хендикепираното маче со најслатките изрази на лицето

Погледнете го хендикепираното маче со најслатките изрази на лицето

Рекси е 3-годишно маче кое има скршен ‘рбет и не може да ги контролира своите задни нозе. Сепак, има навистина уникатен и необичен карактер, а неговото лице е богато со изрази. Неговата сопственичка, Даша Минаева, изјавила дека имаат врска како фотограф и модел.

Погледнете го хендикепираното маче со најслатките изрази на лицето

„Фотографиите никогаш не ме разочаруваат“, изјавила таа.

Погледнете го хендикепираното маче со најслатките изрази на лицето

Рекси бил бебе кога претходниот сопственик го малтретирал и го оставил парализиран. Сепак со текот на времето научил како да го живее животот до максимум без разлика на неговата состојба.

Погледнете го хендикепираното маче со најслатките изрази на лицето

„Ги прави сите работи кои ги прават и другите мачки, само не може сам да оди во тоалет и да си ги чеша ушите. Но за тоа се овде луѓето!“

Погледнете го хендикепираното маче со најслатките изрази на лицето

Даша го посвоила мачето откако било напуштено и оттогаш се неразделни.

Погледнете го хендикепираното маче со најслатките изрази на лицето

На почетокот таа му набавила посебна инвалидска количка која му помагала да се движи низ куќата. Но, наскоро се покажало дека не е многу корисна.

Погледнете го хендикепираното маче со најслатките изрази на лицето

„Многу му е подобро без количката. Мачките се многу независни и лесно се прилагодуваат. Рекси е многу поподвижен и му е поудобно движејќи се на 2 нозе.“

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар