Овие нешта неизбежно се случуваат доколку имате необично име

Овие нешта неизбежно се случуваат доколку имате необично име

Да се има нормално и вообичаено име е супер и многу олеснителна работа. Но, што е со оние кои имаат необично и несекојдневно име? Сте се запрашале ли низ што сè поминуваат и во какви сè ситуации секојдневно „заглавуваат“? Ако имате такво име, овие ситуации дефинитивно ви се познати.


0-ovie-neshta-neizbezhno-se-sluchuvaat-dokolku-imate-neobichno-ime-www.kafepauza.mk

1. Кога некој треба да го напише вашето име на нешто, дефинитивно ќе го погреши. Затоа многупати измислувате лажни имиња.

2-ovie-neshta-neizbezhno-se-sluchuvaat-dokolku-imate-neobichno-ime-www.kafepauza.mk_

2. Постојано ја поправавте професорката која секогаш го грешеше вашето име. Ама баш секогаш.

3-ovie-neshta-neizbezhno-se-sluchuvaat-dokolku-imate-neobichno-ime-www.kafepauza.mk_

3. Луѓето често ве прашуваат од каде потекнува вашето име или дали нешто значи.

4-ovie-neshta-neizbezhno-se-sluchuvaat-dokolku-imate-neobichno-ime-www.kafepauza.mk_

4. Вие немате шише Кока Кола со вашето име.

5-ovie-neshta-neizbezhno-se-sluchuvaat-dokolku-imate-neobichno-ime-www.kafepauza.mk_

5. Страв ви е да се претставите на некоја нова личност на гласно и бучно место.

6-ovie-neshta-neizbezhno-se-sluchuvaat-dokolku-imate-neobichno-ime-www.kafepauza.mk_

6. Користите прекар за да се спасите себеси и останатите од маката.

7-ovie-neshta-neizbezhno-se-sluchuvaat-dokolku-imate-neobichno-ime-www.kafepauza.mk_

7. Пријатно сте изненадени кога некој ваш нов пријател точно ќе го изговори вашето име од прв пат.

8-ovie-neshta-neizbezhno-se-sluchuvaat-dokolku-imate-neobichno-ime-www.kafepauza.mk_

8. Се прашувате дали вашите родители се обиделе намерно да ви го направат животот потежок, но вие сепак ги сакате.

9-ovie-neshta-neizbezhno-se-sluchuvaat-dokolku-imate-neobichno-ime-www.kafepauza.mk_


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

  1. ... Reply

    bash taka

Остави коментар