Овие фотографии ни покажуваат зошто жените живеат подолго од мажите!

Не постои сомнеж дека второто име на секој маж е ризик. Тие сакајќи да ја постигнат својата цел или да ја завршат работата што ја почнале до крај, понекогаш не ни размислуваат на начинот на кој ќе го сторат тоа бидејќи се целосно фокусирани на завршницата. Затоа и запаѓаат во глупави и опасни ситуации, каде што жените никогаш не би ги нашле. Не ни верувате? Погледнете ги следниве 20 фотографии што ќе ве убедат во спротивното!

Богатството ги преферира храбрите

(1) Овие фотографии ни покажуваат зошто жените живеат подолго од мажите!

Правилата се направени за кршење

(2) Овие фотографии ни покажуваат зошто жените живеат подолго од мажите!

Безбедносните мерки се премногу скапи

(3) Овие фотографии ни покажуваат зошто жените живеат подолго од мажите!

Најдобриот начин да пристигнете дома

(4) Овие фотографии ни покажуваат зошто жените живеат подолго од мажите!

Гениј!

(5) Овие фотографии ни покажуваат зошто жените живеат подолго од мажите!

Преминете на следната страница за повеќе урнебесни фотографии…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар