Оваа моделка која е висока само 101 центиметар ги руши сите стереотипи во модната индустрија

21-годишната Дру Преста со сигурност ќе ги смени правилата на модната индустрија. Оваа девојка е родена со џуџест раст и е само 101 центиметар висока, но тоа не ја спречува да ги следи своите соништа и да инспирира.

Оваа моделка која е висока само 101 центиметар ги руши сите стереотипи во модната индустрија

Оваа моделка која е висока само 101 центиметар ги руши сите стереотипи во модната индустрија

Уште од многу рана возраст, Дру била малтретирана поради нејзиното нарушување познато како ахондроплазија. Дру е единствената во нејзиното семејство со џуџест раст, па затоа малкумина можеле да ги разберат проблемите со кои се соочувала во текот на живот. Меѓутоа, тоа не ја разочарало, туку ја направило посилна.

Оваа моделка која е висока само 101 центиметар ги руши сите стереотипи во модната индустрија

Оваа моделка која е висока само 101 центиметар ги руши сите стереотипи во модната индустрија

Продолжува на следната страница

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

  1. Hristijan trajkovski Reply

    ЖИВОТОТ НЕ Е ОНА ШТО ГО ПЛАНИРАМЕ , ЖИВОТОТ Е Е СЕГАШНИОТ МОМЕНТ ШТО ГО ЖИВЕЕМЕ.

Остави коментар